Potápění v Chorvatském Vrsaru

Potápění v Chorvatském Vrsaru

Potápění Vrsar

Potápění Vrsar

Některé vraky a reefy, které můžete navštívit:
Baron Gautsch

druh : cestovní parník
příslušnost : Rakousko – Uhersko, rozměry : délka 84,5 m / šířka 11,64 m
ztroskotání : 13. 8. 1914, příčína : podvodní mina
min. hloubka : 37 m, max. hloubka : 41 m
Rakouský parník Baron Gautsch je pravděpodobně nejznámější vrak Jadranu. Dne 13. srpna 1914 trefil nově instalovanou plovoucí minu a klesl ke dnu během několika minut. Nyní leží kýlem na dně ve 40ti metrové hloubce. Je pokryt mořskými houbami různých barev a jeho prostory obývají mořští úhoři a hejna makrel. Vrak je v poměrně dobrém stavu a penetrace většiny prostor je možná.  K vraku se stahují hejna ryb, která umocňují zážitek při výstupu.

Coreolanus vrak
(hloubka 17 – 29 m, délka 50 m, šířka 8 m, výlet lodí 90 min)
V roce 1945 byla tato britská minolovka zasažena a potopila se rychle. V současné době Vrak leží ve vzpřímené poloze, nepoškozeném a dobrém stavu, v hloubce 29 metrů. Nejvyšší bod je to, co kdysi býval lodní můstek a je v hloubce 17 metrů. Horní část je zcela pokryta hustým porostem hub a mušlí. Protiletadlové zbraně na zádi jsou nepřehlédnutelné, stejně jako těžké kulomety v přední části. Občas se můžete setkat Conger úhoře nebo možná uvidíte velké kraby a ropušnice čekají na svou kořist. Tento vrak je skutečný umělý útes, který je domovem mnoha druhů mořských živočichů.

Koversada – reef
Tato lokalita je poskytována na vyžádání vždy několikrát denně. Jen během 3 minut, Vás autobus odveze k destinaci. Zde se můžete ponořit na dvou různých strmých stěn, které nabízejí širokou paletu rostlin a živočichů, jako je deep-snouted pipefish v mělké vodě, stejně jako jsou k vydění humři nebo Conger úhoři. Jako dobře chráněné místo od vln a proudů můžete toto místo navštívit za každého počasí.

Saline – reef
lokalita nabízí:
hloubka 5 – 28 m, pro začátečníky i pokročilé potápěče, výlet lodí cca. 20 min.
Zajímavé potápění u vchodu do fjordu Lim. Strmé stěny padají až do 20 m. Na mírném svahu můžete vidět písečné houby, ropušnice, humry a úhoře. Velmi pěkné místo i pro noční ponory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...