Milan Koláček na Trasat Quebec

12.07.2016
Milan Koláček může být spokojený po prvních hodinách transatlantického závodu Transat Quebec do St.Malo. Britská jachta IMERYS, vedená trojicí Phil Sharp, Milan Koláček a Adrien Hardy, pluje na prvním místě. Z kanadského Quebecu odstartovalo 28 jachet. Před sebou mají téměř 3000 námořních mil severního Atlantiku. Transat Quebec – St.Malo je nejrychlejším závodem přes Atlantik. Směřuje ze západu na východ, tedy po větru a podmínky umožňují jachtám držet se velmi blízko ideální trati. Odhady před startem říkají, že nejrychlejší jachty Class 40 by mohly být v cíli již za 11 dnů.

Prvních 300 mil po startu vede řekou Sv. Vavřince. To znamená souboj se silnými proudy a dále nebezpečí mělčin, kytovců, ale také plovoucích kmenů stromů. Přesvědčila se o tom posádka jachty Abportus 3, která již včera odpoledne najela na mělčinu.                    Online sledování závodu zde.

Be Sociable, Share!
Příspěvek byl publikován v rubrice Yachting články a jeho autorem je Martin Barták. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *