Elektro motor do plachetnice Hanse Yacht

Je Elektro motor i pro plachetnice?


Hanse Yacht 315 e-motor v  kormidlu. Pohon byl vyvinut ve spolupráci s partnery Jefa a Torqeedo a má elektro motor, který nejen nahradí naftový motor a jeho komponenty, ale také kompletní Saildrive.

 

Elektrický motor 4 kW a sklopné vrtule byly zabudovány do kormidla. Výhodou tohoto systému je výrazně lepší ovladatelnost, jakož i bez emisí a téměř tichý pohon.

Integrovaný motor kormidla směruje tah do příslušného směru kormidla. Prodloužený úhel kormidla na 100 stupňů, umožňuje plachetnici Hanse 315 směrovat a otáčet loď stejně jako motorový člun a to dopředu i dozadu.

Při parkování v marínách couvat paralelně k molu, záď jachty lze vtáhnout přesně do parkovacího mista i v úzké uličce, což je zvláště výhodné při silném větru a úzkých přístavech.

 

Další výhody:
– 100 kg nižší hmotnost
– No otvor v trupu pro Saildrive, menší odpor při plachtění
– Žádný hluk
– Žádný zápach z nafty
– Snadná údržba (jednoduchý systém, méně pohyblivých dílů)
– Akumulátory lze nabíjet v maríně

Systém se skládá ze dvou až čtyř lithium iontových baterií, které pohánějí jachty na vzdálenost až do 30 námořních mil. Při nižších rychlostech je dojezd výrazně prodloužen.

Maximální rychlost je 6,1 uzlů, a tím ne méně než s konvenčním vznětovým motorem. S integrovanou rychlo nabíječku, nová Hanse 315  s e-motorem v kormidlu lze plně nabít za pouhé 3 hodiny a je připraven na další bezemisní dobrodružství.

Be Sociable, Share!
Příspěvek byl publikován v rubrice Yachting články a jeho autorem je Martin Barták. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *